Kipras Kažukolovas

Labas vakaras! Ar jau spėjote pasiilgti pasakojimų apie sėkmingus kuršėniškius? Jei taip, skubame jums pristatyti jau penktąją istoriją.

Šįsyk kviečiame artimiau susipažinti su jauniausiu iki šiol mūsų kalbintu pašnekovu – šešiolikmečiu futbolininku Kipru Kažukolovu. Šio vaikino istorija tikrai įkvėpianti!

Kuršėnuose Kipras gyveno nuo gimimo, čia lankė Daugėlių pagrindinę mokyklą, tačiau sulaukęs trylikos metų gyventi bei mokytis persikėlė į Kauną, kur siekė sportinių aukštumų. Šiuo metu jaunuolis jau kraunasi lagaminus, mat liepos 1 dieną išvyksta į Angliją, Braitoną, kur tęs savo futbolininko karjerą.

„Nuo pat mažumės mėgau sportą, buvau išbandęs daugybę įvairiausių jo šakų: nuo krepšinio iki stalo teniso, bet neturėjau nei vienai tokio didelio potraukio, kaip futbolui. O be futbolo gana dažnai tekdavo dalyvauti mokyklos rengiamuose projektuose ar įvairiose olimpiadose.“

Paklaustas apie sportinio kelio pradžią, Kipras atvirauja: „Dar visą gyvenimą atsiminsiu savo pirmąją treniruotę, kuri vyko Daugėlių žaliojoje aikštelėje. Tuomet man buvo šešeri, bet su kamuoliu draugavau jau anksčiau. Pirmasis mano smūgis treniruotėje atšoko nuo lentų tiesiai man į galvą! Gerai pamenu, kaip visi juokėsi, tačiau entuziazmo futbolui nepraradau. Visa mano vaikystė ir jaunystė praleista stadionuose prie futbolo vartų. Gera atsiminti vasaras, kai dieną naktį su draugais basomis spardydavom kamuolį, tai buvo įdomiausia veikla,

kažkokių kompiuterių – net nereikėdavo.“

„Dabar baigiu metus Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje, bet liepos 1 d.  „kelsiu sparnus“ į Angliją ir atstovausiu „Brighton & Hove Albion“ klubui, kuris nuo kitų metų žais aukščiausioje Anglijos lygoje. Susiklostė taip, jog treneris pasiūlė nuvykti į peržiūrą, ir aš ten pasirodžiau neblogai, tad man pasiūlė kontraktą.“ – džiaugiasi Kipras.

Vaikinui teko dalyvauti ir daugiau peržiūrų kituose klubuose. Turbūt ryškiausias klubas, kuriame jis apsilankė – „Liverpool FC“. Taip pat lankėsi Berlyno „Hertha“, Olandijos „Twente“ ir jau būsimosios komandos – „Brighton & Hove Albion“ – klubuose. Visuose sekėsi skirtingai, bet labiausiai jam pačiam patiko „Brighton & Hove Albion“: tiek klubas, tiek sąlygos, tiek futbolo lygis, tad būtent ten ir pasiliko.

„Pamenu, kai buvau truputį jaunesnis, žiūrėdavau Lietuvos futbolą ir visada svajodavau apie galimybę sužaisti vienam ar kitam Lietuvos stadione. Augant, plečiant akiratį, pamatai, jog siekiamybės vis didesnės, norai visai keičiasi, o svajonėms išsipildant, kuriasi nauji, aukštesni tikslai.“ – sako Kipras.

Labiausiai jaunąjį futbolininką motyvuoja jo šeima ir treneriai. O paprašytas kažko palinkėti kitiems, tikslo siekiantiems jaunuoliams, vaikinas tiesiai šviesiai atsako: „Nebijoti. Visada bandyti.“

Didžiausias Kipro troškimas – atstovauti Lietuvai Nacionalinėje vyrų rinktinėje. Linkime, jog vieną dieną tai būtinai išsipildytų!

Dėkojame Kiprui už bendradarbiavimą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *