“Su Karoliu labai daug ir uoliai dirbome kartu: daug dienų ir naktų praleista ofise. Lydi geriausi prisiminimai. Vėliau keliai išsiskyrė, kai Karolis laimėjo Šveicarijos nacionalinę doktorantūros stipendiją ir išvyko ten gyventi ir dirbti” – taip aštuntąjį Kas iš Kuršėnų?! autorių – Karolį Gudą – pristato jo buvęs kolega Harvardo universiteto absolventas advokatas Justinas Jarusevičius.
Karolis Kuršėnuose gyveno iki mokyklos baigimo, po jo – išvyko studijuoti į Vilnių, o vėliau gyveno darbo ar studijų tikslais Islandijoje, Olandijoje, Šveicarijoje ir Anglijoje. Šveicarijoje prestižiniame Pasaulio Prekybos Institute, Berno universitete Karolis baigė doktorantūros studijas aukščiausiu summa cum laude įvertinimu, stažavosi Kembridžo universitete, ir baigė podiplomines Europos Sąjungos teisės studijas Karališkajame koledže, Londono universitete.
Kuršėnai jo atmintyje išlieka kaip: “ramus kompaktiškas miestelis, graži gamta, daug veiklos jaunimui. Labai geri prisiminimai kyla iš veiklos Kūrybinės raiškos centre: turėjome fantastiškas galimybes kurti, augti, keliauti bei dirbti tarptautiniuose projektuose. Jau gyvenant Kuršėnuose teko pamatyti, koks pasaulis yra didelis ir įvairus.”
Paklaustas apie svajones dar mokyklos suole, apie karjerą ir iššūkius, Karolis atsako: “Skirtingais laikotarpiais, skirtingos ir svajos. Pomėgiai greitai keitėsi. Daug ką norėjosi išbandyti. Galutiniame rezultate yra taip, jog dirbu teisinį darbą jau daugiau nei 8 metus, net per daug apie tai negalvojęs, ar tai yra pašaukimas mano, ar ne. Gavęs darbo pasiūlymą studijų laikais žymioje advokatų kontoroje, daug negalvojęs sutikau ir nuo to laiko pasinėriau 110% į darbus. Visa karjera vystėsi natūraliai”
“Universitete, be jokios abejonės, labiausiai įsiminė teisminės inscenizacijos ir debatų olimpiados. Teko sutikti labai gabių ir talentingų kolegų iš viso pasaulio, ir Lietuvos. – sako Karolis, prisimindamas studijų laikus, – Jau tada įsitikinau, kad nacionaliniai čempionai gali būti mažai reikšminga tarptautiniu lygiu, nes konkurencija labai didelė. Pradžioje, pamenu, buvo daug nesėkmių, tuo tarpu bakalauro studijų gale teko patirti ir labai smagių pergalių. O prieš jas – ištisas naktis praleisdavome ruošdamiesi su kolegomis paprasčiausiai siekdami tobulėti…”
Kalbėdamas apie darbus, Karolis sako, jog šie: “savaime pažėrė labai įdomių galimybių. Niekada net nebuvo laiko sustoti, atsikvėpti. Per tą dešimtmetį išvykus iš Kuršėnų spėjau pakeisti 4 darbovietes (kaskart vis naujiems iššūkiams!), gyventi ir dirbti 4 valstybėse, prisidėti prie kelių itin reikšmingų tarptautinių projektų įgyvendinimo, atstovauti didelės reikšmės bylose, įskaitant tarptautinius arbitražus Švedijoje bei Serbijoje, apkeliauti bent 30 valstybių, skaityti pranešimus pasaulinio lygio forumuose, sėkmingai pabaigti 3 universitetus”
Paklaustas apie esamą darbą, Karolis pabrėžia: „Šiuo metu dirbu Lietuvos energijos įmonių grupėje, Vilniaus kogeneracinės jėgainės projekto vystymo komandoje. Šiai dienai, manau, ir valstybės valdomos įmonės gali pasiūlyti reikšmingą ir dinamišką darbą, ir modernią darbo aplinką. Tikiu ir matau pozityvių signalų, kad ateityje ir Lietuvos įmonėms pavyks užimti reikšmingą vietą tarptautiniu lygiu“.
Šis žmogus jau ilgą laiko tarpą brandina dar neįgyvendintą svajonę pasiimti ilgas atostogas ir apkeliauti pasaulį. “Nesu tikras, kada pavyks tai padaryti, bet žinau, kad viename ar kitame gyvenimo etape tai nutiks.“ – teigia Karolis.
Pašnekovas mano, kad siekiant tikslų svarbiausia yra atrasti tai, ką patinka daryti: ar tai būtų dar mokykloje, ar vėlesniame gyvenimo etape. O kai tai atrandi, nesustoti: išlaikyti entuziazmą, motyvaciją, norą augti, nepriklausomai nuo statuso, amžiaus, pareigų, turtinės padėties.
Labai dėkojame Karoliui Gudui už pasidalintą istoriją ir linkime, kad dar didesni kalnai ateityje būtų nuversti!